Wszystkie wpisy, których autorem jest admin

Dzień Babci i Dziadka.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 29 stycznia uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej przygotowały wspaniałą imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie pan dyrektor przywitał wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych.. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez inscenizację, wiersze, piosenki oraz taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Share This:

Zabawa karnawałowa.

W dniu 14 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa dla klas I-III. Dzieciom tego dnia towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna udekorowana balonami zachęcała do zabawy. Uczniowie byli świetnie przygotowani i poprzebierani w stroje karnawałowe. Uczniowie poprzebierani byli w ciekawe, kolorowe kostiumy. Można było spotkać bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet strach. Zabawa była znakomita w rytm różnorodnej muzyki. Dzieci bawiły się w kółku, były tańce w parach, pociągi                  i korowody. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach i konkursach.

Share This:

Spotkanie wigilijne.

W świątecznej atmosferze odbyło się tradycyjnie w naszej szkole spotkanie wigilijne. Uczniowie prezentując Jasełka, śpiewając kolędy i pastorałki wprowadzili społeczność szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych świąt.

Share This:

Festiwal Matematyki.

Festiwal Matematyki za nami! Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za współpracę w projekcie „Matematyczna przestrzeń”.
Projekt, który podsumowaliśmy tym wydarzeniem, miał na celu popularyzację matematyki i rozwój umiejętności matematycznych uczniów klas 4-6. Uczestnicy projektu przekonali się, że matematyka jest bardzo ciekawa i użyteczna – rysowali i budowali bryły z klocków magnetycznych i różnych materiałów, wykonywali pomiary budynków i boiska szkolnego, obliczali pole powierzchni i objętość. Zapoznali się z różnymi rodzajami map, projektowali otoczenie szkoły, wspólnie z nauczycielami wykonali makietę szkolnych budynków.

W ramach Festiwalu przygotowaliśmy wiele atrakcji:
– Prezentację działań projektowych
– Międzyklasową ligę matematyczną
– Quiz dla publiczności
– Wystawę makiety i brył powstałych w trakcie projektu
– Stoiska z klockami magnetycznymi, układankami, siatkami brył do samodzielnego sklejania. Czytaj dalej Festiwal Matematyki.

Share This:

Sylwester w Boguchwale.

Share This: