Archiwa kategorii: Ogólna

Kompetencje na szóstkę.

Z dumą informujemy, że uczniowie klasy czwartej zdobyli dyplom uczestnictwa                      w programie „Kompetencje na szóstkę”, którego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Dzięki udziałowi w programie Czwartoklasiści  rozwijają kompetencje społeczne (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość), kształcą umiejętność krytycznego             i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania.

32258263_1707797259311264_7951405914387382272_n

Share This:

Test umiejętności trzecioklasisty.

9 maja nasi trzecioklasiści przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Umiejętności Trzecioklasisty zorganizowanego dla szkół podstawowych przez wydawnictwo Nowa Era. Test pozwala określić stopień opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej i matematycznej. Był to dla nich pierwszy, tak poważny egzamin z wiadomości i umiejętności edukacyjnych, które zdobyli podczas trzech lat nauki w szkole. Sprawdzian przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie z uśmiechem na ustach oddawali wychowawcy rozwiązane testy.

Share This:

Zwycięstwo naszych uczniów w gminnym konkursie „Baw się z nami”.

W dniu 9 maja na terenie Szkoły Podstawowej z Zgłobniu odbyły się Gminne Zawody pod hasłem ,,Baw się z nami”. Jest to nazwa zabaw sprawnościowych organizowanych                w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

Dzieci rywalizowały w 7 konkurencjach: “Sztafecie”, “Dodawaniu skoków”, “Zmianie piłek”, “Biegu w workach”, “Rzutach do żywego kosza”, “Biegu z szarfami” i “Strzałach na bramkę”.. Wszystkie drużyny walczyły z ogromnym zaangażowaniem. Każda konkurencja wywołała wiele emocji, radości a czasem i śmiechu. Nasza reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce!

Serdecznie gratulujemy.

Share This:

Zapraszamy do udziału w III Biegu Boguchwała-Wisłoczysko.

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne „Lubcza” zaprasza do udziału w Biegu Boguchwała-Wisłoczysko. Tegoroczna edycja będzie elementem obchodów Dni Boguchwały 2018.

W tym roku magia „dychy” jest wyjątkowa, bo po pierwsze impreza odbędzie się 10 czerwca, po drugie podobnie jak przed rokiem dystans główny będzie liczył 10 km, po trzecie bieg wpisuje się w obchody 10. rocznicy odzyskania praw miejskich przez Boguchwałę – wyjaśniają organizatorzy.

Zawodnicy będą podążać ulicami Akacjową, Łąkową, Kwiatkowskiego, ścieżkami gruntowymi Wisłoczyska, ulicą Ogrodową oraz przez teren Stawiska i zespołu płacowo-parkowego. Przewidziano także trasy dla dzieci i młodzieży.

Regulamin oraz zapisy: timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=427
Szczegóły: sstlubcza.com

Share This:

Sukces naszej uczennicy.

Z radością informujemy, że uczennica klasy czwartej Patrycja Migut zdobyła nagrodę           w Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Wśród bohaterów Jana Brzechwy”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

32202715_1707794055978251_6092396244494188544_n

Share This:

Sukces VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wesołego Alleluja”.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy siódmej Julia Stochla została nagrodzona        w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wesołego Alleluja” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Woli Zgłobieńskiej.
Serdecznie gratulujemy!

31301714_1693988300692160_2086340824286625792_n

Share This:

Święto Konstytucji 3 Maja.

” Trzeci Maja radością wiosenną
Wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało – czerwonymi
Umaiła się Rzeczpospolita”

W dniu 27 kwietnia cała społeczność naszej Szkoły zebrała się, by uczcić obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klas 3 – 6 Szkoły Podstawowej, wsparci pomocą gimnazjalistów, próbowali          w nieco nietypowy, bo okraszony humorem, sposób oddać atmosferę radości i euforii, jaka towarzyszyła Polakom w 1791 roku, gdy uchwalano Konstytucję – pierwszą w Europie            i drugą na świecie.
Wszyscy czujemy się dumni z faktu, że jesteśmy Polakami.

Share This:

Konkurs czytelniczy o tytuł „Mistrza pięknego czytania”.

W dniu 24 kwietnia uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie pięknego czytania zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną.
W konkursie nagrodzeni zostali:
I miejsce- Zuzanna Kawa i Bartłomiej Lib
II miejsce-Lilianna Miąsik i Paulina Rzepka
III miejsce- Joanna Owsiak


Zwycięzcom gratulujemy!!

Share This:

Zaproszenie do udziału w konkursach.

Serdecznie zapraszamy do udziału konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w  Niechobrzu:

  • Powiatowy konkurs historyczny, pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego – „Drogi do  Niepodległej;
  • Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego – „Niepodległa, Niepokorna”
  • Gminny Konkurs Fotograficzny –  „Boguchwała subiektywnie w obiektywie”.

Szczegóły konkursów w regulaminach.

Regulamin Konkursu_Drogi do Niepodległej

Karta zgłoszenia_ Drogi do niepogległej

Oświadczenie rodziców_Drogi do Niepodległej

Regulamin Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Karta zgłoszenia_Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patrotycznej

Oświadczenie Rodziców_Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Regulamin Gminnego Konkursu Fotograficznego_Boguchwała subiektywnie w obiekywie

Share This:

Finaliści w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym.

Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów: Inga Ferenc (kl. VII) oraz Gabriel Kawalec (kl. III Gimnazjum) po kilku etapowych zmaganiach uzyskali tytuły Finalistów        w Wojewódzkim konkursie przedmiotowym z historii, organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy!!

Share This:

Szkolny konkurs dla uczniów klasy I.

Dnia 15 marca w Bibliotece Szkolnej odbył się konkurs  „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą” dla klasy I Szkoły Podstawowej. W Konkursie wyróżnieni zostali:

Wiktoria Róg,

Maja Kasprzyk

Dawid Tuszyński

Gratulujemy zwycięzcom!

29214533_1650480428376281_2576278614303571968_n

Share This:

Spotkanie z podróżnikiem.

Dziś – za sprawą podróżnika pana Macieja Krasa – przenieśliśmy się na chwilę do Tajlandii. Wysłuchaliśmy opowieści o podróży do kraju uśmiechniętych ludzi, słynącego z rajskiej przyrody, słoni, tygrysów i wspaniałych zabytków. Zobaczyliśmy skromne domy Tajów, „chipsy” z szarańczy i ulice Bangkoku pełne tuk-tuków. Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

 

Share This:

W hołdzie żołnierzom niezłomnym.

„Żołnierze Niezłomni – Żołnierze wyklęci, najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach, nazywani „zaplutymi karłami reakcji…”. Takimi słowami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Niechobrzu z oddziałami gimnazjalnymi rozpoczęli montaż słowno- muzyczny poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zostały przypomniane sylwetki najbardziej znanych Żołnierzy Niezłomnych, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Augusta Emila Fieldorfa „Nil”, sanitariuszki Danuty Siedzikówny, podporucznika Feliksa Selmanowicza i porucznika Leszka Andrzeja Mroczkowskiego. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom i młodzieży gimnazjalnej powojennej historii Polski ale również kształtowanie ich postaw patriotycznych,  jednocześnie przypomnienie, idąc za słowami Cypriana Kamila Norwida, że „Ojczyzna, to wielki zbiorowy obowiązek”.

 

Share This:

Nabór do klasy I na rok szkolny 2018/2019.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły ogłasza nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019

DZIECI SIEDMIOLETNICH URODZONYCH W 2011r. (objęte obowiązkiem szkolnym)

DZIECI SZEŚCIOLETNICH URODZONYCH w 2012 r. ( zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej).

Wszystkich rodziców  i opiekunów dzieci zachęcamy do pobrania karty zapisu w sekretariacie szkoły, punkcie przedszkolnym lub ze strony internetowej.

Karty zapisu należy składać w sekretariacie szkoły do 23 marca 2018 r.

Karta-zapisu-dziecka-do-klasy-pierwszej-na-rok-szkolny-2018_2019

Share This:

I miejsce w XIV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Z dumą informujemy, że nasza uczennica klasy I Maja Kasprzyk zdobyła pierwsze miejsce w XIV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kielanówce.

W konkursie, który odbywał się w dwóch kategoriach udział wzięli uczniowie z pięciu Szkół z Gminy Boguchwała.

Komisja oceniała śpiewających uczniów, biorąc pod uwagę – stopień trudności kolędy, emisję głosu, poczucie rytmu, dykcję, poprawność językową, intonację, osobowość wykonawcy i ogólne wrażenie artystyczne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

Maja Kasprzyk

Share This: