Archiwa kategorii: Erasmus+

Filmowe podsumowanie pracy w pierwszym półroczu w Zespole Szkół w Niechobrzu.

Share This:

Gimnazjaliści z wizytą w Budapeszcie.

W dniach 13 – 19 października uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w trzecim międzynarodowym spotkaniu projektowym w Budapeszcie w ramach programu Erasmus plus.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach filmowych i dziennikarskich, zwiedzali studio filmowe, Czytaj dalej Gimnazjaliści z wizytą w Budapeszcie.

Share This:

Wizyta szkół partnerskich w Gimnazjum w Niechobrzu w ramach Erasmus+

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2016 r. Zespół  Szkół w  Niechobrzu  gościł  uczniów oraz nauczycieli ze szkół partnerskich (Włochy, Węgry, Turcja) projektu Web Tv Portal – window to education, realizowanego przez Gimnazjum w Niechobrzu w ramach programu Erasmus plus KA2. Głównym celem spotkania była praca nad projektem – uczniowie pisali scenariusze do krótkich scenek, rozdzielali między siebie role, a następnie nagrywali scenki w różnych miejscach w trakcie całego pobytu, np. w Rzeszowie czy na rynku w Krakowie. Pracowali również w międzynarodowych grupach nad kolejnymi częściami słownika. Jednym z najważniejszych punktów programu były warsztaty teatralne współorganizowane przez WDK w Rzeszowie oraz Teatr Maska.  Aktorzy teatru doskonalili  z uczestnikami ekspresję werbalną, mimikę twarzy, ruchy, gesty. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim i pozwoliły uczniom przełamać lęki, obawy, otworzyć się, poznać własne możliwości aktorskie.

Spotkanie było doskonałą okazją do pokazania naszego regionu – uczniowie zwiedzali Boguchwałę, Rzeszów, Czytaj dalej Wizyta szkół partnerskich w Gimnazjum w Niechobrzu w ramach Erasmus+

Share This:

Gimnazjaliści z wizytą partnerską we Włoszech.

Gimnazjum w Niechobrzu jest koordynatorem międzynarodowego projektu ‘Web Tv Portal – window to education’ realizowanego w ramach programu Erasmus +. W dniach od 30 listopada do 7 grudnia bieżącego roku grupa siedmiorga uczniów naszej szkoły wraz  z nauczycielami uczestniczyła w pierwszym międzynarodowym spotkaniu projektowym w Borgo San Lorenzo we Włoszech. W spotkaniu tym brali udział uczniowie i nauczyciele ze wszystkich krajów partnerskich – Turcji, Węgier, Polski i Włoch.

Głównym celem wizyty był udział w warsztatach dotyczących edycji i montażu nagranego materiału video, wymiana doświadczeń, ustalenie kolejnych zadań w projekcie, poznania systemów edukacyjnych szkół partnerskich itp. Czytaj dalej Gimnazjaliści z wizytą partnerską we Włoszech.

Share This: