Archiwa kategorii: Sportowe

Sukcesy w III Biegu Boguchwała – Wisłoczysko 2018.

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie w III edycji biegu Boguchwała-Wisłoczysko. Uczniowie naszej szkoły stanowili bardzo liczną grupę uzyskując następujące wyniki:
I miejsce Ola Tobiasz, kat. 16-17 lat
II miejsce Amelia Szałkiewicz, kat. 12-13 lat
III miejsce Paulina Kurc, kat. 10-11 lat
III miejsce Karolina Kawalec, kat. 14-15 lat
Więcej zdjęć z biegu na stronie www.sstlubcza.com

Serdecznie gratulujemy!

 

Share This:

Zajęcia z nauki pływania.

W drugim półroczu ponownie udało się zebrać 30 osobową grupę uczniów chętnych do nauki pływania na pływalni Karpik. Cześć z uczniów posiada już karty pływackie, ale uczestniczą w zajęciach ze względu na dbałość o sylwetkę, kręgosłup jak i kondycję fizyczną. Kurs ten zakończy się w czerwcu. Uczniowie, którzy nie posiadają karty będą mogli się o nią ubiegać.

Życzymy wytrwałości i sukcesów w nabywaniu kolejnych umiejętności.

Share This:

Sukces w Gminnych Igrzyskach Młodzieży szkolnej w tenisie stołowym.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii chłopców oraz II miejsce w kategorii dziewcząt w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym, rozgrywanych w Boguchwale w dniu 08.11.2017r.

Serdecznie gratulujemy.

zawody

Share This:

MTB Boguchwała 2017!

To już 7 edycja tego wyjątkowego wyścigu rowerowego!

Zróżnicowane trasy, różne kategorie wiekowe czyli sport i zabawa dla całej Rodziny!

Startujemy 17-go września w Niechobrzu o godzinie 11-tej z Gminnego Centrum Sportu         i Rekreacji!

Zapewniamy dobrą zabawę oraz wiele atrakcji dla dzieci!

Na MTB Boguchwała 2017 zaprasza Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne Lubcza – www.sstlubcza.com

plakat_fix

Share This:

Zakończenie zajęć nauki pływania.

W piątek 9 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia nauki pływania. Lekcja rozpoczęła się intensywną rozgrzewką a następnie grupy udały się na egzamin na kartę pływacką. Zadanie nie było łatwe. Należało przepłynąć 200 m (8 długości basenu), w tym co najmniej 50 m na plecach, przepłynąć dystans 5 m pod powierzchnią wody oraz skoczyć do wody      z wysokości 0,7 m (ze słupka). Karta w całej Polsce kosztuje 25 zł. Z pośród 30 osób uczestniczących w kursie egzamin zdało 18 dzieci. Byli to przede wszystkim uczniowie, którzy na basen jeździli już drugi rok, ale nie tylko. Wszystkim, którzy otrzymali karty pływackie bardzo gratulujemy.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć. Udział     w zajęciach dał im nie tylko możliwość nauki pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy.

 

Share This: