Kocham Cię, Polsko!

By uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, tegoroczne Święto Szkoły przyjęło formułę wzorowaną na telewizyjnym programie „Kocham Cię, Polsko”.

Dwie drużyny, Białych i Czerwonych, przy wsparciu publiczności, także podzielonej według kolorów naszej flagi, musiały wykazać się wszechstronną wiedzą na temat przeszłości i teraźniejszości naszego kraju.

Sprawdziliśmy znajomość polskich legend, gramatyki języka polskiego i ludowych przysłów. Drużyny wykazały się wiedzą z historii Polski, geografii i przyrody naszego kraju, literatury, a nawet polityki.

Nasi wspaniali aktorzy wcielili się w role wielkich Polaków, gwiazd sceny i estrady, celebrytów…   Odegrali też krótkie scenki z literatury, popularnych filmów, seriali, programów TV.

Najmłodsi uczniowie wykonali widowiskowe tańce, dedykowane Rodzicom z okazji Dnia Mamy i Taty. Największą gwiazdą programu stała się jedna z najmłodszych naszych artystek, uczennica klasy pierwszej SP – Maja Kasprzyk, która oczarowała wszystkich wykonaniem utworu pt. „Lipka”.

Kategoria „Zaśpiewajmy razem” zamieniła się  we wspaniały koncert publiczności, który niezbicie udowodnił, że Niechobrz potrafi świetnie się bawić.

Po zakończeniu części artystycznej odbyła się gra terenowa „Do Niepodległej”.

Dzieci młodsze bawiły się  z wodzirejem i  na zjeżdżalni, odwiedziły salon wizażu, gdzie mogły przemienić się w księżniczki lub… w potwory.

Dużą popularnością, jak co roku, cieszyła się loteria fantowa, a na  każdego łasuszka czekał smakowity kiermasz ciast i ciasteczek.

Uczestnicy festynu mieli także możliwość oklaskiwać laureatów Gminnego Konkursu Fotograficznego „BOGUCHWAŁA SUBIEKTYWNIE W OBIEKTYWIE”, odbierających nagrody i gratulacje z rąk Wiceburmistrza Gminy Boguchwała, Pani Ewy Śliwy oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr1. im Króla Władysława Jagiełły w Niechobrzu, Pana Grzegorza Nowaka.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować nasze święto.

Share This: