Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne w Czechach.

Kolejny już raz nasza szkoła w dniach 03-05.10.2018 r. uczestniczyła w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych o Puchar Starosty miasta Bystrice nad Pernstejnem w Czechach. Nasza drużyna wywalczyła trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji. Skład drużyny stanowili uczniowie z Racławówki, Niechobrza i Boguchwały. Naszą szkołę reprezentowali : Kamil Żybura, Klaudia Bura, Amelia Szałkiewicz, Szymon Ziobro, Paweł Dral, Weronika Adamczyk.

 

Zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach: bieg 60 m, bieg 600 m, bieg 800 m, sztafeta mieszana 4 x 150 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, zajmując następujące miejsca: II miejsce sztafeta mieszana – Kamila Buda, III miejsce w pchnięciu kulą – Kamil Żybura, IV miejsce w biegu na 600m – Klaudia Bura, IV miejsce w pchnięciu kulą – Weronika Adamczyk. Młodzi sportowcy bardzo ambitnie rywalizowali z uczniami ze szkół z Czech, Słowacji i Węgier (ok 150 zawodników). Wyjazd do Czech przyniósł nie tylko sportowe osiągnięcia. W czasie pobytu zawiązały się nowe znajomości a uczniowie mieli okazję zwiedzić przepiękne miasto w Czechach – Ołomuniec.
Gratulujemy wszystkim naszym sportowcom za osiągnięte wyniki i godne reprezentowanie naszej szkoły i gminy.

Share This: